Понеділок, 29.04.2024, 05:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Косівський ЗЗСО
Приютівської ОТГ

Меню сайту
Второе меню
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 99
Школа на порталах
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Стоп Радон
Каталог свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Вчителям

Головна » Статті » Хімія » Виховна робота

Лекція для учнів 9-11 класів "НЕРОЗДІЛЕНЕ КОХАННЯ"

НЕРОЗДІЛЕНЕ КОХАННЯ

          

 

Єпіграфи:       Наше призначення на Землі - жити

                        Бо життя -  це дар Божий

 

                        Коли любов приходить до людини –

                       За спиною виростають білосніжні два крила

 

М О Л Е К У Л И   К О Х А Н Н Я

 

                            Я біжу до тебе знов і знов ,

                    У верховіття рук твоїх

                    І подихів гарячих.

                   Та що ми знаємо, про оту любов?

                    Всевидящі, у щасті ми незрячі.

                   Облиш мене, чи знову полони-

                   Я все ж з тобою в добровільній муці,

                   Мене твій погляд манить і пянить,

                   Які ж ми темні – в світлій цій науці.

    Сьогодні я спробую пролити світло на цю науку з точки зору хімії.

 Що таке молекули любові? Ви побачили «її» або «його». Чи звернули увагу на те, як мурашки побігли по шкірі? Серце закалатало. Під ним щось дивно йокнуло Долоні зрадливо спітніли. Ваша пасія кинула ніжний погляд – і цілий день Вас не полишає відчуття польоту… І ось вечір закінчився жагучим поцілунком. Результат не змусив себе чекати: ось уже кілька днів не хочеться їсти, але Ви ніколи не почувалися так добре, як зараз. Вся палітра кольорів раптом стала яскравішою, люди привітнішими, а Ваше життя- прекраснішим!

     Упродовж багатьох століть письменники і поети оспівували це прекрасне почуття. А в цей час біохіміки, фізіологи та хіміки шукали конкретну відповідь на конкретне запитання: «Що ж таке любов і з чого вона складається?»   наука, як відомо, не стоїть на місці. Хоч як дивно,але існують об’єктивні докази того, що «виникнення закоханості» пов’ане із цілою серією хімічних процесів, які відбуваються у людському організмі. Вчені встановили, що наш головний мозок здатен виробляти молекули особливих хімічних речовин – гормонів, які мають назву амфетаміни. Саме вони справляють вплив на нервову систему. Тож затуманений закоханий погляд біохіміки пояснюють станом наркотичного спяніння внаслідок впливу цих молекул на нервові центри в корі головного мозку. До речі, їх надлишок викликає таке сильне сп`яніння, яке може порушити нормальне функціонування мозку. Це і є причиною «божевільної любові. Почуття закоханості супроводжується підвищенням концентрації в крові ще одного типу гормональних молекул – адреналіну. Амфетаміни з адреналіном викликають в організмі стан радісної активності. Загострюються всі почуття, настає відчуття загального піднесення. Разом з тим, починають діяти молекули інших гормонів – ендофіни, які активізують нашу імунну систему. До речі, поки ви цілуєтесь, мозок миттєво проводить хімічний аналіз слини партнера та «ухвалює рішення» щодо вашої генетичної сумісності. Поцілунок ще й  перешкоджає утворенню стресових гормонів, відповідальних за негативний вплив на людину. Наявність усіх цих позитивних хімічних реакцій пояснює, чому закохані відрізняються невичерпною енергією і відмінним станом здоров`я. У таких людей імовірність «підчепити» якусь хворобу значно нижча, ніж у незакоханих.

   Зрештою, існує ще одна хімічна речовина, молекули якої синтезує наш головний мозок має безпосереднє відношення до любові. Це – окситоцин. Він підвищує чутливість нервових закінчень і стимулює м`язові скорочення. За однією із гіпотез, саме виділення окситоцину веде до збудження чоловіків і жінок. Коли ж його кількість перевищує середній рівень, спалахує шалена пристрасть. Отже, випливає очевидний висновок: стан закоханості дуже корисний для нашого здоров`я.

СКІЛЬКИ ЖИВЕ ЛЮБОВ?

   Як-то кажуть: нічого вічного немає. Так і закоханість, погорівши деякий час яскравим полум`ям, поступово згасає. А люди ламають голову: куди поділася любов? Дехто серед письменників запевняє. Що вона живе три роки. Та вені встановили: період романтичної закоханості, на жаль, ще коротший і становить не більше року         ! Біохіміки вважають, що пусковим механізмом утворення молекул палкої любові є особливий молекулярний комплекс,що міститься у крові. Ці біологічні сполуки відіграють найважливішу роль у стосунках між людьми.     

    Справді, дивно і важко усвідомити, що в основі любові лежать біохімічні процеси. Та навряд чи когось можна в цьому звинувачувати. Біохімічне розуміння цього питання анітрохи не заперечує духовного джерела любові. Бо більшість із нас свято вірить і переконана: шлюби укладаються на небесах.

МОЛЕКУЛИ ВЕСНИ

   Чи можливо хімічними методами пояснити добре відоме всім явище: прийшла весна? Але не як пора року,а як стан душі з його безпричинно гарним настроєм, бажанням закохуватись, робити необдумані вчинки. Хіміки та біохіміки не лише можуть, а й уже практично знають формули молекул весни, складниками яких є речовини – гормони: серотонін, дофамін, окситоцин. На думку вчених, все пояснюється досить тривіально. Наприклад, причиною несподіваного припливу оптимізму є збільшення вироблення організмом молекул серотоніну внаслідок реакції на подовження світлового дня.

   Мрійливість і відчуженість з`являються від сонячного світла і тепла. Так реагує наш організм, викидаючи молекули дофаміну.

   А як же почуття закоханості? Нічого поетичного – відповідають учені, - це наша система нюху, що прокинулась на весні, реагує на наявність молекул феромонів, що витають у повітрі, коли ми скидаємо зимовий одяг.

    Іншими словами, «весняний настрій» - це всього-навсього біохімічна реакція нашого організму на підвищення температури, сонячну погоду та подовження тривалості дня. Реагуючи на нові подразники, організм, що прокинувся від зимової сплячки, «замішує коктейль» з молекул гормонів. Це і дає неймовірне відчуття весни. Тепла погода, сонячне світло, пахощі весняних квітів породжують у нашому мозку потужну емоційну реакцію.

 

ПЕРШЕ КОХАННЯ

    Для більшості людей перше кохання – найсильніше, воно найбільше запам`ятовується і часто ранить душу. Та незважаючи на це, нам приємні спогади про перше кохання, хай воно і завдало смутку, болю. Згодом погане забувається, залишається лише все найсвітліше й найрадісніше, що пов`язане з об`єктом цих почуттів. Перше кохання не завжди буває коханням з першого погляду. Трапляється, що люди багато часу знайомі одне з одним і лише в якийсь особливий момент усвідомлюють, що закохані.

    Можливо, і яскраве перше кохання саме тому, що триває,як правило,недовго, часто буває нерозділеним, нещасним. У першому коханні людина не має досвіду, не знає як правильно поводитись стосовно партнера і виникаючих перешкод. Тому перше кохання дуже важко втримати. Будь-яка проблема здається величезною і нездоланною. А які важкі перші страждання! Важко зрозуміти, прийняти правильне рішення, коли всі почуття загостренні.

   Кажуть нема щастя, не повезло. А що таке щастя?

Щастя – це метелик. Якщо поженешся за ним – вислизне. Спробуй дочекатись його і воно обов`язково прийде. Послухайте як висловлюється з цього приводу Віталій Іващенко в своїх куплетах:

                          Дівчата люблять сильних і крутих,

                          Захоплюються ними , наче діти.

                           А щастя в тому, щоб зустріти тих,

                           Хто зможе зрозуміти й оцінити.

 

                           Життя, напевно, не бува без сліз,

                           Але від того вішатись не варто.

                           Бо так у всіх. Ти просто не доріс,

                           Навчися дане Богом цінувати.

 

                           Визнання не чекай людського,

                           Надто дорого треба платити.

                           Те, що є в вас, немає ні в кого,

                           Поважайте себе і живіть.

 

                            Не треба уповать лише на небеса

                            І покладатися лише на долю,

                            Якщо ти маєш розум, совість, волю,

                            Насамперед подбай про себе сам.

 

                            Хай що було б , вилазь із моря сліз,

                            Надією і вірою живи

                            І будь- якій халепі усміхнись

                            Хоча б тому, що ти ще бач живий!

 

                            Як хочеш жити, то собі не шкодь,

                            Хоч трохи думай і розумних слухай

                             Бо голову, напевне, дав Господь

                            Не тільки, щоб носити капелюха.

 

       І все-таки, як би не склалося перше кохання, воно назавжди залишиться першим і буде фундаментом для наступних стосунків. Це перший життєвий урок.  Якщо ви вже закохані вперше – бережіть це почуття і нікому не розповідайте. Не поспішайте відкривати свої почуття навіть об`єкту свого кохання, як би то важко не було. Часто не вдається порозумітись з першого разу. Молоді, гарячі, думають тільки про себе. А треба не гарячкувати, а все обдумати сім разів, перш ніж занапастити свою долю. У кожного з нас є тисячі причин, щоб відмовити іншому. Не дозволяй собі упасти духом, якщо тобі відмовили. Навколо тебе так багато не менш цікавих кандидатів. Крім того помічено, що чоловіки не люблять говорити про почуття. Вони скупі на подібні зізнання.

                               У роті -  присмак полину,

                               І розпач у душі…

                               Ти думаєш тебе одну

                               Враз зрадили усі?

                               Тобі здається чорним сніг,

                                А свіжий хліб – черствим?

                                І кислими всі стали дні,

                                Як оцет з отих вин?

                                Шепочеш ти: «Це все, кінець.

                                Не можу більше так…»

                                Й депресії тугий вінець

                                 Підчіплює, мов гак.

                                 Прокинься! Встань і посміхнись

                                 Ти вранішній зорі,

                                 І тихо Богу помолись

                                 За всі прожиті дні.

                                 В нього прощення попроси –

                                 І вихід ти знайдеш.

                                 Відчуєш, наче по росі,

                                 До світла ти ідеш.

                                 Тримай у серці це тепло

                                 І віру в майбуття.

                                 Тоді відступить всяке зло

                                 І піде в забуття.                                      

         Поради

 1.  Є таке прислів`я: «Сльозами горю не поможеш»,

Але саме сльози ( вміру, а не постійні ) можуть знімати стрес.

 2. Не їсть, не п`є, мовчить ( замикається в собі ). Вихід: задовільнити своє бажання – з`їсти шоколадку, купити собі річ, яку хотілося.

3. Знайди собі співрозмовника, який зможе тебе вислухати. Виговорись.

4. Не забувайте ще одну приказку: «Ранок вечора мудріший» 



Вчитель хімії та біології
Велика Г. М.



Джерело: http://kosovkaschool.at.ua/Himiya/m_o_l_e_k_u_l_i_k_o_kh_a_n_n_ja.docx
Категорія: Виховна робота | Додав: Admin (11.04.2012) | Автор: Вчитель хімії та біології Велика Г
Переглядів: 2151 | Теги: Виховний, нерозділене кохання, 9-11 клас, лекція, захід, кохання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Косівська ЗШ І-ІІІ ступенів © 2024
Конструктор сайтів - uCoz



Косівський ЗЗСО © 2024
Конструктор сайтів - uCoz